ABECEDA INTERNETU

internet, software, bezpečnost

Slider

Adobe Creative Cloud v Linuxu snadno a rychle

Aplikace z balíku Adobe Creative Cloud (tedy Photoshop, Illustrator a další) lze v Linuxu úspěšně provozovat prostřednictvím Wine. Ke snadnému zprovoznění poslouží nový skript pro PlayOnLinux.

Mnozí uživatelé jiných systémů nechtějí přejít na Linux kvůli tomu, že pro něj není k dispozici software, který potřebují používat. Takovým softwarem jsou například aplikace z balíku Adobe Creative Cloud, například Photoshop, Illustrator a různé další. Je sice možnost provozovat je přes Wine, ale při běžném spuštění se to nemusí vždy podařit. Existuje totiž více různých verzí instalátorů a některé s Wine nefungují.

Corbin Davenport proto připravil skript pro PlayOnLinux, což je nadstavba Wine, která přizpůsobuje jeho vlastnosti konkrétním aplikacím. Skript ohlídá všechny důležité věci, které jsou pro úspěšnou instalaci potřeba. Předpokladem samozřejmě je, že jste se zaregistrovali u firmy Adobe a získali identifikátor Adobe ID. U většiny aplikací také musíte platit předplatné, jinak (po skončení zkušebního období) fungovat nebudou.

Vtip dne

Copyright © 2017 SKG